szukaj
koszyk
Garden Space realizuje kampanię „Pola Nadziei”! Datki zostaną przekazane na rzecz Fundacji Pomnik Hospicjum Miastu Oświęcim.
Każdego roku z inicjatywy hospicjów w całej Polsce realizowany jest projekt, którego symbolem został żonkil - kwiat symbolizujący nadzieję. Celem akcji jest zbiórka funduszy na rzecz terminalnie chorych podopiecznych, przebywających w placówkach opieki paliatywnej. Hospicjum „Pomnik Miastu Oświęcim” w Oświęcimiu włącza się do ogólnopolskiej kampanii Pola Nadziei, której pomysłodawcą, organizatorem i koordynatorem jest Towarzystwo Chorych „Hospicjum św. Łazarza” w Krakowie.
fot. Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie
Program Pola Nadziei został stworzony przez Organizację Marie Curie Cancer Care. W 1997 roku MCCC przekazała ideowe założenie i zasady organizacji akcji Pola Nadziei Towarzystwu Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” w Krakowie. Od tego czasu żonkilowe Pola Nadziei kwitną rokrocznie w Krakowie, a od 2003 roku również w innych miastach Polskich – dla chorych w tamtejszych hospicjach.
fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
„A ten kwiatek, który w rękach trzymam, ten kwiatek, ale także to wszystko, co jest trudem, wzięli na siebie ludzie, którzy się spotkali po to żeby pomóc tym, którym jest najtrudniej. To są Pola Nadziei. Nie zapraszamy nikogo na pola, zapraszamy do tej pewności o prawdzie, o dobru, o nadziei. Do Hospicjów przychodzą wszyscy, którzy podejmują się tego trudu, żeby nie to co smutne, to co przygnębiające, to co jest prawie że rozpaczliwe, miało ostatnie słowo, tylko prawda, dobro i miłość. Pola Nadziei mają wziąć na siebie cząstkę tego trudu, żeby pomóc innym, już nie słowem, ale swoją własną NADZIEJĄ.”
Słowa Ks. Kardynała Franciszka Macharskiego
Członka Honorowego TPCh „Hospicjum św. Łazarza”
Patrona Honorowego Pól Nadziei w latach 1997 – 2016
pochodzą z filmu edukacyjnego Wydawnictwa WAM pt. „Hospicjum. Kochając do końca”.
To na rzecz otwartego w 2012 roku Hospicjum Pomnik - Miastu Oświęcim zostaną przekazane fundusze zebrane podczas akcji Pola Nadziei. Samo hospicjum w Oświęcimiu stało się symbolem szacunku dla życia i godnego traktowania ludzi na ostatnim etapie ich istnienia. Jednym z pomysłodawców budowy hospicjum był Pan August Kowalczyk, były więzień KL Auschwitz-Birkenau. Hospicjum stało się pierwszą i jedyną w powiecie oświęcimskim placówką świadczącą opiekę paliatywno-hospicyjną, które do dzisiaj objęło opieką blisko dwa tysiące pacjentów.
Przyjaciele hospicjum – wolontariusze, wśród których znalazła się firma Garden Space oraz pracownicy i wychowankowie Przedszkola Samorządowego w Zaborzu zorganizowali jesienią 2023 uroczyste sadzenie cebulek żonkili, które są symbolem nadziei. Żonkile zasadzone w ramach tej akcji, jak tylko zakwitną, będą wręczane darczyńcom w siedzibie Garden Space w Oświęcimiu w ramach podziękowania za okazaną dobroć. Tym samym każdy datek stanie się kroplą wsparcia dla tych, którzy na co dzień przebywają w hospicjum przy ulicy Wysokie Brzegi 4A w Oświęcimiu i potrzebują pomocy w zaspokojeniu najważniejszych potrzeb. Oświęcimska edycja Pól Nadziei rusza już 10 marca i trwać będzie do 26 maja, zgodnie z ogólnopolskimi wytycznymi organizatorów akcji.
Nadrzędne cele przyświecające kampanii to:
- szerzenie idei hospicyjnej
- pozyskiwanie funduszy na prowadzoną opiekę dla terminalnie chorych
- uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby chorych i możliwość niesienia pomocy
Serdecznie zapraszamy osoby indywidualne, firmy, szkoły, przedszkola, urzędy i różne instytucje do udziału w tej charytatywnej akcji.
Datki można przekazywać bezpośrednio na konto Hospicjum:
Bank PKO BP o/Oświęcim
nr konta:
70 1020 2384 0000 9402 0009 1876
tytułem:
Pola Nadziei - darowizna na cele statutowe - [imię i nazwisko]
Dzięki "Polom Nadziei" Hospicjum kontynuuje swoją misję opieki i pomocy! Każdego z klientów zapraszamy do wpłacania datków. W salonie Garden Space w Oświęcimiu darczyńcom wręczane są kwiaty.
Skontaktuj się z nami i uzyskaj więcej informacji na temat akcji:
Śledź naszą akcję w social mediach: